Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Friday 8 December 2023
HOME
NEWS
ANALYSIS
INTERVIEW
POLITICS
SOCIAL
STATEMENTS
ECONOMY
SEARCH

���������������������������� ������������


جنگ و صلح شيرين عبادي
[ علی ناظر]
[Source: سايت ديدگاه]


خانم عبادي برنده جايزه نوبل که هر روز يک موضع گرفته و بنا به موقعيت خراب و يا خوب رژيم مخاطبين بين المللي و داخلي را مستفيض مي کنند، امروز دوباره لطف کرده و در بارهء هسته اي شدن رژيم، که «حق مسلم» اوست، و با اسلام مغايرتي ندارد، و اگر کسي بخواهد به آن نگاه چپ بيندازد ايشان در لباس سرباز خوشنام امام زمان، و در جرگهء بقيه اعضاي لشگر استشهاديون تا «آخرين قطره خون» تغيير موضع نخواهند داد، دوباره ابراز نظر کرده اند.
براي روشن شدن مواضع خانم عبادي دو خبر در زير مي آيد، يکي از ايلنا به تاريخ ارديبهشت 1385 و يکي از بي بي سي به تاريخ 4 تير 1386. تفسير خبر به عهده کاربران سپرده مي شود:
علي ناظر – 4 تير 1386
-----
[کليک کنيد]
برنامه هسته‌‏اي ايران صلح‌‏آميز است تهديدي براي جهان نيست: 2 ارديبهشت 1385 - ايلنا

---
متن خبر: منبع: 4 تير 1386 – بي بي سي

عبادی: ایران قطعنامه های اتمی را اجرا کند

شیرین عبادی، وکیل مدافع ایرانی برنده جایزه صلح نوبل، روز دوشنبه از حکومت ایران خواست قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را بپذیرد و غنی سازی اورانیوم را متوقف کند.

خانم عبادی در نشست "حق صلح" که در دفتر کانون مدافعان حقوق بشر در تهران برگزار شد، گفت: "قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد که در مورد ایران صادر شده، نشان از این دارد که جامعه بین المللی رفتار کنونی دولت ایران را برنمی تابد."

شورای امنیت سازمان ملل متحد تا امروز دو قطعنامه در مورد برنامه هسته ای ایران تصویب کرده و تحریم هایی را علیه این کشور اجرا کرده است.

در حال حاضر کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل در حال بحث بر سر مفاد قطعنامه سوم هستند، و پیش بینی می شود این قطعنامه نیز به زودی به تصویب این کشورها برسد.

سخنان عبادی درباره پرونده هسته ای ایران

شیرین عبادی، که برای اولین بار درباره برنامه هسته ای کشورش سخن می گفت، گفت: "ضمن اعلام این که استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حق مسلم هر ملتی از جمله ملت ایران است، تاکید بر این داریم که استفاده و برخورداری از این حق نبایستی به گونه ای باشد که ما را از حق بزرگتر یعنی حق دسترسی به صلح محروم کند."

شیرین عبادی در پایان سخنانش گفت پیشرفت تنها در سایه آرامش و صلح امکان پذیر است و این دو جز با احترام گذاشتن به عدالت اجتماعی و دموکراسی محقق نخواهد شد."

خانم عبادی دراین سالها همواره از مخالفان اقدام نظامی احتمالی علیه ایران نیز بوده است.

در این نشست همچنین ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران، و محمدعلی دادخواه، وکیل دادگستری، درباره صلح در فرهنگ ایرانی سخنرانی کردند.

 

 

[Posted comments]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©