Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Sunday 3 December 2023
HOME
NEWS
ANALYSIS
INTERVIEW
POLITICS
SOCIAL
STATEMENTS
ECONOMY
SEARCH

���������������������


تکفیر
[ علی ناظر]
[Source: سايت ديدگاه]


پس از پیروزی انقلاب کبیر اسلامی و گسترش تفکر «رهبر» پرور در خطه امت اسلامی ایران، و تقبیح و تکفیر انتقاد مخصوصا به مقام شامخ بزرگترها، و امر بر ذوب شدن در «ولایت»، گویی ژورنالیست ها هرجوری بنویسند، اگر نوشته شان به مذاق بزرگترها خوش نیاید، رذالت است و توبیخ می شوند، و در رسانه های «خودی» تر مورد تفقد آنچنانی قرار می گیرند.

جنس ژورنالیست، ماهیت ژورنالیست، وابستگی عقیدتی ژورنالیست، جبهه خلقی و ضد خلقی ژورنالیست، اصلا خود ژورنالیست مهم نیست. مهم مذاق بزرگترها، امر ملوکانه قدر قدرت ها، و خود محور بینی توانمندها است که تعیین می کند ژورنالیستها چه باید بنویسند، و چه نباید بنویسند. چگونه باید گزارش کنند، و یا اصلا نباید خود را نخود آش بکنند. پرسش بکنند، یا نکنند، روشنگری بطلبند یا خفه شوند و حرف نزنند. در دوران میدیا، گویی بزرگترها می خواهند تعیین کنند که آیا «ژورنالیست» رذالت پیشگی کرده است یا نه. اگر مصلحت ببینند، خود وارد میدان شده و توبیخ می کنند، و اگر دستشان پُر باشد و سرشان مشغول، یک سری سرباز گمنام اجیر شده و به نخ تسبیح کشیده شده را جلو می اندازند که ژورنالیست را سر جایش بنشاند.

نمی دانم چه روزی ژورنالیستها از دست این بزرگترها و سربازان گمنام آنها رها می شوند، و بدون هراس و شانتاژ و یقه گیری می توانند آنگونه که می خواهند و می توانند به کار خود بپردازند. اما می دانم که در قرن بیست و یکم، در دورانی که هیچ چیز بر هیچ کس پوشیده نمی ماند، و همه از رئیس کل تا دون پایه ترین ها، باید پاسخگو باشند. در چنین دورانی، شانتاژ نه تنها جواب ندارد، و نه تنها ژورنالیست را به عقب نمی نشاند، بلکه او را بیشتر به روش و رفتاری که پیش گرفته تشویق و ترغیب می کند.

ایرنا، که رسانه رسمی نظام جنایت پیشه است، و دمی امام و رهبر و چه و چه و چه از قلمش نمی افتد، امروز از دفتر خامنه ای توبیخ نامه دریافت کرده است. گناه نابخشودنی این رسانه سراپا ذوب شده در ولایت، این بوده که همه سخنان گهربار «آقا عزیز» را منتشر نکرده است. بیچارهء مادر مرده ایرنا، نه تنها توبیخ شده، بلکه مجبور شده که خود سانسوری کرده و لینک مربوط به گزارش ناقص خود را از صحنه سایت ایرنا حذف کند.

خوش بختانه پیش از خودسانسوری ایرنا، دیدگاه متن آن خبر همراه با لینک آن را کپی کرده بوده، و در زیر همراه با خبر توبیخ ایرنا که در سایت فارس آمده جهت آگاهی منتشر می کند. شایان توجه اینکه در این گزارش «ناقص» ایرنا دست از پا خطا نکرده، و در آخر گزارش هم نوشته که گزارش «ادامه دارد...»، ولی گویی دفتر «رهبر» همین را هم رذالت دانسته و به قلمزنان خود امر کرده که خاطی را نمد مالی کنند.

 

خدا را شکر که «ما» از دست رژیم گریختیم و به تبعید آمدیم که این بلایا سر ما نیاید، و کسی ما را بخاطر ابراز نظر، و عقیده رذل نخواند، و توقع نداشته باشد که در خط رهبری به کار شریف ژورنالیستی بپردازیم. البته اگر اندیشه «رهبر»پرور به این بلاد کفر سرایت کند، برای رهایی از شر بزرگترها، شک نکنیم که خیلی از ژورنالیست ها خود را به جهنم تبعید می کنند تا شاید بتوانند در آنجا در آتش بسوزند اما حق بیان خود را از دست ندهند. و اگر جهنم روادید ندهد، ریسمان پاره کرده و ...

البته، ژورنالیستهای خطه ایرنا چنین امکانی را ندارند و باید در آن جهنم بازهم سینه زده و ذکر رهبر گویند.

 

علی ناظر

3 اردیبهشت 1390

 

------ متن گزارش ایرنا و فارس -----------

 

فوري/ رهبرانقلاب در ديدار مردم فارس:

رييس جمهور و دولت شبانه روز در حال خدمت هستند/ اجازه نخواهم داد حركت ملت به سمت آرمانها ذره اي تحريف شود

تهران- رهبر معظم انقلاب اسلامي تصريح كردند: رييس جمهوري و اعضاي هيات دولت حقاً و انصافا به طور دايم در حال تلاش و خدمت هستند و شب و روز ندارند كه براي كشور بسيار باارزش است.

 

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، حضرت آيت الله خامنه اي روز شنبه در ديدار پرشور مردم استان فارس با ايشان در حسينيه امام خميني (ره) همچنين به مباحث طرح شده از سوي دشمنان درباره وزارت اطلاعات طي روزهاي اخيراشاره كردند و با بيان اين كه اين موضوع چندان از اهميت بالايي برخوردار نبود؛ تصريح كردند: با اين وجود آنان در حرفهاي بي اساس و بي پايه به اين موضوع پرداختند.
ايشان افزودند: دشمنان تحليل ها را به اين سمت بردند كه در داخل جمهوري اسلامي ايران شكاف وجود دارد، حاكميت دوگانه است، رييس جمهوري حرف رهبري را گوش نكرده است كه نشان مي دهد آنها چون گرگ در كمين نشسته اند و به دنبال بهانه براي تبليغات عليه نظام جمهوري اسلامي ايران هستند.
آيت الله خامنه اي با بيان اين كه دولت مشغول تلاش، فعاليت و خدمت شبانه روزي است خاطرنشان كرد: همگان شاهد هستند كه دولت در حال خدمت به كشور است و هر جا خدمت باشد مردم و رهبري طرفدار آن هستند كه در اين زمينه ما خط و جهت گيري را ملاك و معيار قرار مي دهيم كه در مسير كار و خدمت است.
رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به مباحث مطرح شده درباره وزارت اطلاعات خاطرنشان كردند: بنده بنا ندارم كه طبق اصول در كارها و فعاليتهاي دولت وارد شوم چرا كه در قانون اساسي حوزه وظايف مشخص شده است مگر اين كه در جايي احساس شود مصلحت بزرگي مورد غفلت قرار مي گيرد و آن زمان انسان وارد مي شود تا مانع از اين امر شود.
ايشان با بيان اين كه موضوع وزارت اطلاعات موضوع جديدي نبود تصريح كردند: با اين وجود مخالفين و تريبونهاي بين المللي و بوق هاي تبليغاتي از اين مساله به عنوان وسيله اي براي فضاسازي تبليغاتي عليه ايران استفاده كردند.

** اجازه نخواهم داد حركت ملت به سمت آرمانها ذره اي تحريف شود

آيت الله خامنه اي ضمن توصيه فعالان دلسوز در عرصه تبليغات كشور به پرهيز از كمك به آشفتگي ها و دامن زدن به مباحث پوچ، خاطرنشان كردند: مسوولين در نظام مقتدر اسلامي مشغول كار هستند و خداوند كمك كرده كه تاكنون در مواضع صحيح خود ايستاده ايم.
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ادامه اظهار داشتند: به حول و قوه الهي تا زنده هستم اجازه نخواهم داد حركت ملت به سمت آرمانها ذره اي تحريف شود.
آيت الله خامنه اي كه اين بخش از رهنمودهايشان با تكبير پرشور مردم استان فارس حاضر در حسينيه امام خميني (ره) همراه بود در ادامه گفتند: تا مردم ايران اين گونه با شور و با بصيرت و با عزم راسخ در ميدان هستند لطف الهي شامل حال كشور مي شود.
رهبر معظم انقلاب با بيان اين كه تا در ميدان هستيم در سايه لطف الهي قرار داريم فرمودند: مسوولين از جمله در قواي سه گانه در ميدان هستند و بنده از نزديك شاهد كار و فعاليت آنها هستم كه البته كارها و فعاليتهاي سنگيني است.
ايشان با اشاره به نامگذاري سال جاري با عنوان 'جهاد اقتصادي' خاطرنشان كردند: حركت عظيمي پيش روي همت مسوولين كشور است و هم مردم و هم مسوولين بايد اين حركت جهادي را شروع كنند و البته همانگونه كه پيش از اين گفتم، شعار سالها به عنوان شروع است نه اين كه آن شعار مختص آن سال باشد.

** ايستادگي روي حرف حق، كليد اصلي پيشرفت ملتها

رهبر معظم انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود ايستادگي ملتها بر روي حرف و مواضع حق خود را كليد اصلي پيشرفت آنان خواندند و گفتند: در نقطه مقابل، زراندوزان و زورمداران عالم مي خواهند ملتها را اسير و برده خود كنند كه ايستادگي بر روي مواضع حق، باطل السحراين حركت دشمنان است.
ايشان اظهار داشتند: ايستادگي يك ملت، هم آن ملت را به اهداف خود مي رساند و هم اين ملت را براي ديگر ملتها به الگو تبديل مي كند همانگونه كه ملت ايران امروز الگوي ملتهاي جهان است.
آيت الله خامنه اي در ادامه به نگراني استكبار در زمينه تكرار الگو شدن ملت ايران در جهان اشاره كردند و گفتند: آنها نگران هستند كه بر افراشته شدن پرچم اسلام در ساير نقاط جهان نيز اتفاق بيفتد.
ايشان درگيري و جنگ بين معدودي از طمع ورزان، قدرت طلبان، زراندوزان و مستكبران عالم و توده مردم و ملتها را نبردي در طول تاريخ دانستند و خاطرنشان كردند: مستكبران سلاح، پول و صداي بلند داشته اند و در مقابل، رحم و انصاف نداشته اند و همواره حاضر بوده اند كه فجايع بزرگ و فجيع ترين جنايتها را عليه ملتها انجام دهند.
آيت الله خامنه اي تاكيد كردند: ملت ها هرگاه اراده خود را جزم كرده و با ايمان به ميدان آمده و ايستادگي كرده اند، طرف مقابل را شكست داده اند.
ايشان با بيان اين كه اين جنگ امروز نيز در جهان جاري است و در حدود 200 سال اخير نيز در قالب استعمار به شكلهاي مختلف در كشورها اتفاق افتاده است، تصريح كردند: قدرتهاي مستكبر دنيا يعني قدرتهاي غربي، آمريكا و صهيونيستها حد يقف ندارند و به دنبال آن هستند كه بر همه دنيا و منابع مالي عالم تسلط پيدا كنند و متاسفانه واقعيت اين است كه كساني را در رآس ملت ها مي گمارند تا منافع آنها تامين شود.

** بيداري عمومي ملتها به نتيجه خواهد رسيد

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ادامه گفتند: امروز به بركت اسلام و انقلاب اسلامي و بيداري عمومي اسلامي، حوادثي در منطقه اتفاق مي افتد كه مطمئناً اين بيداري مردم به نتيجه خواهد رسيد، همچنانكه تا امروز و اين ساعت در نقاطي از جهان به نتيجه رسيده است.
ايشان با بيان اين كه ' هرچه عزم و ايمان و آمادگي مردم براي فداكاري ادامه پيدا كند، احتمال پيروزي آنها بيشتر خواهد شد' خاطرنشان كردند: اين همان چيزي است كه آمريكا و صهيونيستها و استكبار نمي خواهند و اين كه مردم ايستادگي كنند.
آيت الله خامنه اي حوادث اخير جهان را ضربه اي ناگهاني به آمريكا عنوان كردند و گفتند: آمريكا، صهيونيستها و دولتهاي پرمدعاي اروپايي امروز مي خواهند به هر شيوه اي بر صحنه مسلط شوند اما تاكنون نتوانسته اند.
ايشان با تاكيد بر اين كه بيداري ملتها موضوعي تمام شدني نيست خاطرنشان كردند: حركت مردم به سمت جلو، به سمت عقب برنخواهد گشت و هر كاري ملتها بكنند نهايت خوبي خواهد داشت و به نفع مردم است.
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ادامه خطاب به ملتهاي جهان توصيه كردند: ملتها بايد هوشيار باشند و بدانند كه دشمن كمين كرده است و در برخي نقاط نيز به صورت آشكار ظلم مي كند كه نمونه هاي آن، بحرين، ليبي و يمن است.
ايشان افزودند: همه كساني كه مي توانند داوري كنند قدرتهاي غربي را جنايتكار و مقصر غير قابل اغماض خواهند شناخت.
آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: امروز آمريكا و غرب و ... به نفع صهيونيستها و دولت جعلي اسراييل به مردم جهان فشار مي آورند و ظلم مي كنند كه بيش از همه مردم بحرين مورد ظلم قرار گرفته اند.

ادامه دارد...

http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30351618

3/2/90

ايرنا از دفتر رهبر معظم انقلاب تذكر گرفت

خبرگزاري فارس: روابط عمومي دفتر مقام معظم رهبري از خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران (ايرنا) به دليل انتشار ناقص سخنان رهبر انقلاب به شدت انتقاد كرد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس دفتر مقام معظم رهبري با انتشار اطلاعيه‌اي در پايگاه اطلاع‌رساني اين دفتر با عنوان "تنها مرجع موثق انتشار اخبار رهبر انقلاب اسلامي روابط عمومي دفتر ايشان مي‌باشد "، خاطرنشان كرد: در پي انتشار خبر ناقص سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي در جمع مردم شيراز با شماره 30351618 ساعت 12.14، از سوي خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) روابط عمومي دفتر مقام معظم رهبري، ضمن ابراز تأسف و غيرمسئولانه دانستن اين اقدام خبرگزاري ايرنا، از تمام خبرگزاري‌ها و سايت‌هاي خبري درخواست كرد به هيچ عنوان از اين خبر استفاده نكنند.
اين اطلاعيه با اعلام اينكه "خبر كامل اين ديدار طبق روال از سوي روابط عمومي در اختيار خبرگزاريها و سايتهاي خبري قرار خواهد گرفت. "، افزوده است:‌ بار ديگر تأكيد مي شود تنها مرجع موثق انتشار اخبار رهبر انقلاب اسلامي روابط عمومي دفتر ايشان مي‌باشد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9002030866

[Posted comments]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©