Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Friday 8 December 2023
HOME
NEWS
ANALYSIS
INTERVIEW
POLITICS
SOCIAL
STATEMENTS
ECONOMY
SEARCH

������������� �����������������


خر باباته
[ علی ناظر]
[Source: سایت بحران]


امروز سخنگوی رسمی بخش خاورنزدیک Ùˆ شمال آفریقا در وزارت خارجه آمریکا گفت: « واشینگتن اطمینانهایی از دولت عراق دریافت کرده است Ú©Ù‡ توافقنامه تبادل افراد تحت پیگرد، Ú©Ù‡ دولت عراق با رژیم ایران امضا کرده ØŒ هرگز شامل ساکنان کمپ اشرف ØŒ اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران نمی شود. Â»

 

این حضرات مثل اینکه با یک مشت آدم نفهم طرفند، و فکر می کنند هر مزخرفی را می توانند بار مردم کرده، و به حمایت خود از جنایتکاران جنگی ادامه دهند.

کسی  نیست Ø§Ø² این حضرت بپرسد، چرا این توافقنامه شامل این افراد نمی شود؟ مگر عراق صدبار وعده نداده Ú©Ù‡ به تعهداتش پایبند خواهد بود؟ اگر این توافقنامه شامل این افراد شد، آنوقت شما Ú†Ù‡ غلطی Ù…ÛŒ کنید؟ تا بحال کدامیک از قولها، موضعگیری های رسمی Ùˆ کتبی Ùˆ پشت پرده ای Ú©Ù‡ داده Ùˆ گرفته اید عملی شده است؟

به ساکنین اشرف گفتید که هنگام اشغال عراق ما به شما کاری نداریم. در همان روزهای اول نزدیک به 50 نفرشان را با بمباران مناطق مسکونیشان به قتل رساندید. گفتید که آنها افراد تحت الحفاظه هستند. نامه دادید، امضا کردید، به تک تک آنها قول شرف و انسانی و حقوقی و نظامی و کوفت و زهرمار دادید، وقتیکه اسلحه شان را گرفتید، اجازه دادید که جلوی چشمانتان تعدادی از ساکنین اشرف را با تیر و تبر مجروح کنند، چند نفر را به اسارت بگیرند، و چند نفر دیگر را هم به قتل برسانند. گفتید که این فاجعه از دستتان در رفته و دیگر اتفاق نخواهد افتاد. پیش از 19 فروردین، ساکنین اشرف، مدافعان حقوق بشر، انواع و اقسام سیّاس آدم فروش، همین دولت عراق، و خلاصه همه و همه به شما گفتند که اگر نجنبید حمام خون راه می افتد، شب آمدید و همه چیز را به چشم خودتان دیدید. دیدید که عراقی ها آرایش نظامی دارند، سرتان را مثل گاو انداختید پایین و رفتید، تا فردای آنشب، حمام خون حقیقت پیدا کند. سی و اندی به قتل رسیدند، و سیصد و اندی مجروح شدند. دردناک اینکه، جان بولتون که مثلا باید مدافع این ساکنین باشد با افتخار در حضور خانم رجوی می گوید که همین که هست هیچکاری هم نمی توانید بکنید.

 

حالا این مردک شارلاتان گویی با خر طرف است، می گوید «هرگز».

آقای هزارخانی بجای تدریس تاریخ و اخلاق به مخاطبین ایرانی، و یادآوری به «فعالین سیاسی» که مجاهدین«ارمانگرا» هستند (فعالین سیاسی می دانند وگرنه اینقدر برای آنها دلسوزی نمی کردند)، بهتر است لطف کرده و یک نامه به این ابله در وزارتخارجه بنویسند که اسب سواری پیشکش، اگر زورت می رسد، اگر فی الواقع عرضه داری، اگر تیغت می برد، اگر کاسه ای زیر نیم کاسه نیست و نمی خواهی این انسانها را به قربانگاه بفرستی تا رژیم جنایتکار اسلامی از تو خشنود شود، زحمت کشیده همین چندتا مجروح را به بیمارستان منتقل کن. اینهم پیشکشت. مقتولین را به خاک بسپار.

نمی دانم چطور داد بزنم که دوران تحمیق به سر آمده است. وعده های صدتا صنار بی ارزش شده، و فقط به درد همان اراذلی می خورد که جنایت را می بینند و هیچ غلطی نمی کنند.

علی ناظر

8 اردیبهشت 1390

------------------  

متن خبر که در سایت همبستگی ملی منتشر شده است

وزارت خارجه آمریکا: توافقنامه بغداد و تهران هرگز شامل ساکنان قرارگاه اشرف نمی شود

پنج‌شنبه، ۰۸ اردی‌بهشت ۱۳۹۰ / ۲۸ آوریل ۲۰۱۱

 

وزارت خارجه امریکا درپی دعاوی جنایتکارانه وزیردادگستری مالکی در سفربه ایران موضعگیری کرده Ùˆ گفت:توافقنامه بغداد Ùˆ تهران ØŒ هرگز شامل ساکنان قرارگاه اشرف مربوط به جنبش اپوزیسیون مجاهدین خلق ایران نمی شود. به دنبال دعاوی جنایتکارانه رژیم آخوندی Ùˆ شمری وزیردادگستری مالکی پس از امضای توافقنامه درتهران در روز یکشنبه گذشته، Ú©Ù‡ به خاطر شدت واکنشهای جهانی مالکی  ناگزیر از عقب نشینی از آن شد، وزارت خارجه  آمریکا اعلام کرد: توافقنامه یی Ú©Ù‡ روز  یکشنبه گذشته دولت بغداد در مورد تبادل نفرات تحت پیگرد  با رژیم تهران امضاء کرد، هرگز شامل ساکنان قرارگاه اشرف مربوط به جنبش اپوزیسیون مجاهدین خلق ایران نمی شود.
مایکل لاوالی سخنگوی رسمی بخش خاورنزدیک Ùˆ شمال آفریقا در وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه ویژه یی با ”رادیو سوا” گفت:  واشینگتن اطمینانهایی از دولت عراق دریافت کرده است Ú©Ù‡ توافقنامه تبادل افراد تحت پیگرد، Ú©Ù‡ دولت عراق با رژیم ایران امضا کرده ØŒ هرگز شامل ساکنان کمپ اشرف ØŒ اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران نمی شود. 
http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22063:2011-04-28-12-49-24&catid=21:2010-01-17-21-49-36

منبع: سايت ديدگاه

 

 

[Posted comments]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©